Company Profile #9539

The company was dissolved!

ÖZDOSTLAR LOJİSTİK

TÜRKİYE
30.10.2017
Company Management
Founder
Statistics
Euro Truck Simulator 2 ETS2
American Truck Simulator ATS
Awards 0
No awards were received.
Company Description
Özdostlar Lojistik 27.10.2014 tarihinde BİROL ÖZ tarafından kurulmuştur. İsminden de anlaşılacağı üzere dostlukların en özünün yaşandığı ve yaş ortalaması yüksek olan bir topluluktur.

Topluluğun kuruluş amacı ETS2 MP ortamında kurallara uyarak,saygı,sevgi ve bilinçli bir üslupla bu ortamda daha sağlıklı sürüş ve bunun yanında daha köklü dostluklar kurmaktır.

Herkesin bir gün bu insan kargaşası içinde dost olması, Özdost olması dileğiyle....

Özdostlar Lojistik Yönetim Kurulu...
Company Rules
No limit
Euro Truck Simulator 2 No limit
American Truck Simulator No limit
ÖZDOSTLAR LOJİSTİK KONVOY KATILIMI VE KONVOY SEYRİ KURALLARI

1- Her katılımcı konvoya katılabilmek için o hafta ETS2C sitesinde bulunan konvoy paylaşımımıza Steam hesabı ile bağlanıp katılacağını bildirmek zorundadır.


2- Her katılımcı konvoy saatinde o hafta için belirlenmiş olan SAVE (Kayıt) dosyasını Euro Truck Simulator 2 odasının alt odası olan Konvoy Save odasında bulunan linkten indirme işlemini gerçekleştirip giriş yaparak hazır bulunması gerekmektedir.


3- Her katılımcı Konvoy başlangıç saatinde tüm katılımcılar EUROPE odalarına çekilip başlangıç saatinde oda şifreleneceği için konvoy başlangıç saatinden en az 30 Dk. önce TeamSpeak adresimizde bulunmalıdır.


4- Her katılımcı konvoy çıkışı sırasında bulunduğu sırayı Euro Truck Simulator 2 odasının alt odası olan Konvoy Save odasında bulunan linkten Konvoy Save Sıralaması başlıklı dosyayı indirme işlemini gerçekleştirip gerekli kontrolleri yaparak belirtilen sırasında çıkış yapmalıdır. Eğer konvoy çıkışında bir önündeki kullanıcı Mazeretli yada Mazeretsiz olarak katılım yapmamış ise onun sırasına geçip çıkışını gerçekleştirmelidir. Çıkış esnasında bir önce çıkış yapan aracın " No Collisions " bölgesini terk etmesini bekledikten sonra harekete geçmelidir.


5- Her katılımcı seyir esnasında Konvoy Öncüsü, Konvoy Amirleri ve Yönetim Ekibi uyarılarına mutlak suretle uymalıdır. Seyir esnasında ÖZELLİKLE Konvoy Amirinin verdiği bilgileri dinlemeli ve ona göre konvoyda pozisyon ve gidişatını ayarlamalıdır.


6- Her katılımcı seyir esnasında hep bir ağızdan konuşmamalı çok önemli ve acil değilse bir önceki arkadaşının konuşması bittiğinde konuşmalıdır. Konvoy Öncüsü, Konvoy Amirleri ve Yönetim Ekibinden herhangi bir kişi bilgi verirken çok önemli ve acil değil ise bölünmemelidir.

7- " Kaçıncı kilometredeyiz? Mola ne zaman? karşıdan araç geliyor mu? tarzında sorulara sadece Konvoy öncüsü ve Konvoy Amirleri tarafından cevap verilmelidir ve verilen cevap yinelenmemelidir. Eğer katılımcı sorusuna cevap alamaz ise isim yada unvan kullanarak tekrar sormalıdır.

8- Her katılımcı Seyir sırasında konvoy çıkış düzeninin bozmamaya gayret göstermelidir. FPS düşüşü, Lag, Motor arızası gibi durumlarda katılımcı konvoy düzenini bozmamak, gidişatı sekteye uğratıp konvoyu yavaşlatamamak adına Konvoy Amirinden izin alarak müsait bir güzergahta aracının dörtlülerini yakarak sağda durup konvoyun geçmesini beklemeli ve en arka sıradan tekrar konvoya katılım sağlamalıdır.

9- Her katılımcı konvoy sıralama düzeninde seyir ederken sollama yapmamalıdır. Genel olarak konvoylarda sollama yasaktır. Fakat kaza yada bu gibi benzeri olaylarda konvoy düzeni ve süratinin sekteye uğramaması açısından katılımcı bir önündeki aracı geçebilir. Herhangi bir sebepten sırasından çıkan katılımcı sırasına dönmek amacı ile önce Konvoy Öncüsünden yol durumu teyidi alarak önündeki araç ve araç sürücülerine Teamspeak kanalı ile bilgi vererek aynı zamanda selektör yada korna kullanımı ile sollama yapabilirler.


10- Mola durumunda Save Editörü tarafından belirlenen mola yerine varıldığında her katılımcının park etmesi beklenerek Konvoy Öncüsü kalkış saatini sözlü olarak bildirmeden kontak kapatılıp bilgisayar terk edilmemesi gerekmektedir. Konvoy Öncüsü mola bitim saatini sesli olarak söyledikten sonra mutlak suretle araç kontağı kapatılmalı ve bilgisayar ondan sonra terk edilmelidir. Acil yada önemli durumlarda Konvoy Amirlerine yazılı yada sözlü bilgi verilerek araç park edildikten sonra bilgisayar terkedilebilir.

11- Mola bitiminde yola çıkış sırasında konvoy başlangıcında belirtildiği gibi sıra ve düzen ile çıkış yapılmalıdır. Çıkış saatinde bilgisayar başına gelmemiş katılımcılar beklenmeyecek ve konvoya yetiştiklerinde ise yukarıda belirtilen kurallar doğrultusunda sıralarına geçip konvoy düzeni sağlanacaktır.

12- konvoy bitiminde her kullanıcının aracını bitiş noktasına park etmesi beklenerek fotoğraf çekimi sonrasında kullanıcıların alanı terk etmesi gerekmektedir. Acil yada önemli durumlarda Konvoy Amirlerine yazılı yada sözlü bilgi verilerek bölgeyi terk edebilirler.


ÖZDOSTLAR LOJİSTİK KONVOY KATILIMI VE KONVOY SEYRİ KURALLARINA ÖZEN GÖSTERİP UYMAYA ÇALIŞTIĞINIZ İÇİN YÖNETİM KURULU OLARAK TÜM KATILIMCILARA TEŞEKKÜR EDER, İYİ YOLCULUKLAR DİLERİZ.