Úvodní strana TB Wiki

Vítejte na Trucksbook Wiki. Najdete zde všechny potřebné informace pro používání TrucksBooku. Naleznete tu jak obecné informace a návody, tak také postupy pro řešení problémů. Doufáme, že vám Wiki bude užitečná a ulehčí práci také nám, jakožto supportu.

Historie Trucksbooku

Na začátku, v roce 2012, byla virtuální firma First Line Transport, kterou vedl Filda. Ten pro ni vyvíjel knihu jízd v excelu, která byla hodně promyšlená. Nicméně celá správa virtuální firmy byla hodně složitá, proto Filda začal vyvíjet tzv. správce VF. Ten měl sloužit jedné firmě. Uměl základní věci - seznam řidičů, jednoduchou statistiku a knihu jízd. Projekt byl brzy přejmenován na Trucksbook.

O projekt brzy začaly mít zájem i další virtuální firmy, Filda tak přidal podporu pro více firem. Design také procházel změnami a přibývaly nové funkce - chat, mobilní verze, statistika firem.

Trucksbook poměrně dlouho běžel, mezitím nastalo poměrně dost problémů. Design zastaral, firmy a hráči se začali hádat o podvodech. Některé funkce již nebyly funkční nebo byly tak napůl. V tu dobu (2014) se k projektu přimotal Domcek, který si řekl že udělá konkurenci - projekt VTC. VTC bylo zvláštní tím, že umělo dostat data ze hry a nemusela se tak zadávat ručně.

SCSSoftware zablokovalo způsob pro zjištění dat ze savu a kvůli tomu byl projekt VTC ukončen, protože nenabízel oproti TB nic navíc. Domcek se přidal k Trucksbooku a začal vyvíjet TB Lite. To měla být odhlehčená verze TB bez zbytečných funkcí, bezchybně funkční a jednoduchá na použití.

To se vytvořit povedlo, nicméně s velkým zájmem firem se to nesetkalo. Oba systémy tak běžely nezávisle na sobě. Přitom se nám opět povedlo obnovit funkci Uploaderu, který se setkal s velkou popularitou, protože už fungoval opravdu automaticky, přesto měl stále několik omezení a chyb.

Během roku 2015 jsme se rozhodli, že TB chce kompletně přepracovat. Udělat jeden TB, plně funkční, moderní, responsivní a co nejjednodušší na používání. Jak se to povedlo? To posuďte sami!

O Trucksbooku

Trucksbook je nový systém pro virtuální firmy ve hrách Euro Truck Simulator 2 a American Truck Simulator. Můžete si zde vytvořit vlastní firmu nebo jezdit pro již existující firmu.
Trucksbook nabízí knihu jizd, kde najdete všechny svoje zakázky se spoustou informací. Ovšem nemusíte do ní nic vlastnoručně zapisovat! Máme totiž aplikaci Trucksbook Client, která automaticky odesílá data ze hry.
Také se na Trucksbooku nachází promyšlená statistika, kde můžete sledovat své výkony oproti ostatním. Aktivitu kolegů z firmy pak můžete sledovat na mapě řidičů.

Registrace

Registrace je velmi snadná a zvládne ji naprosto každý.

Ještě než se začnete registrovat, je potřeba uvést jednu důležitou věc. Pro registraci je vyžadována originální verze hry Euro Truck Simulator 2 nebo American Truck Simulator aktivovaná na Steamu.

Tlačítko "Registrace" najdete v pravém horním rohu stránky. Po kliknutí na něj budete vyzváni k přihlášení přes Steam, aby Trucksbook mohl zjistit, zdali vlastníte jednu z výše uvedených her. Poté již stačí vyplnit jednoduchý formulář, kde zadáte email, své jméno a heslo. Všechny tyto údaje se dají posléze v nastavení Trucksbooku změnit.

Po úspěšné registraci se můžete přihlásit.

Navigace na TB

Webová aplikace je rozdělena do několika částí, konkrétně hlavička, navigace a obsah.

Hlavička se nachází v horní části, najdete zde logo TB, ale především okénko pro vyhledávání, kde stačí napsat hledané slovo nebo slovní spojení a stitknout enter. Dále se zde nachází ikonka s oznámeními, kde budete informování o nových událostech. Vedle se pak najdete tlačítko pro zobrazení menu profilu, odkud se můžete dostat na svůj profil, do nastavení Trucksbooku, nebo se odhlásit.

V levé části se nachází navigace. Stránka, na které se právě nacházíte, je v menu vždy označena pozadím s tmavší modrou barvou.

Popis stránek

Popis všech stránek na TB

Hlavní strana

Na hlavní straně se dá zorientovat velmi snadno. Najdete zde přehled o počtu doručených zakázek, ujetou vzdálenost, zisk a počet kolegů ve firmě. Tyto statistiky jsou vedeny od vytvoření vašeho účtu.

Hlavní dominantou je pak firemní zeď. Na té se zobrazují příspěvky (řazené od nejnovějšího), které hráči z vaší firmy sdílí na zeď. Může se jednat jak o nějaký text, tak i o fotky a samozřejmě můžete přidávat komentáře a hodnotit je tlačítkem "To se mi líbí".

Na zdi se také poměrně často objevují informace o odvezených zakázkách.

Formulář pro přidání příspěvku na zeď se nachází na hlavní straně, přímo pod statistikou.

Kniha jízd

Kniha jízd obsahuje vaši měsíční statistiku, která se mění podle zvoleného měsíce. Ten lze změnit posuvníkem, který se nachází hned pod ní, v pravé části.

Pod tím už najdete samotnou tabulku s jízdami. Ta je poměrně jednoduchá a dozvíte se v ní základní info o každé zakázce. Pokud chcete o nějaké zakázce zjistit více informací, stačí kliknout na tlačítko Detail. Tím se zobrazí detail zvolené zakázky s podrobnými informacemi.

Přehled

Přehled obsahuje základní informace o vaší firmě. Je zde úvodní text, který může ředitel upravovat ve správě firmy, dále pak informace o vedení firmy, počet zaměstnanců a mesíční statistika firmy.

Chat

Na stránce chat najdete jednoduchý firemní chat. Chat se automaticky aktualizuje a je zafixován na nejnovější zprávy.

Seznam zaměstnanců

Seznam zaměstnanců je klasická tabulka, kde je seznam všech firemních zaměstnanců. Je seřazen podle data vstupu do firmy (první je tedy zakladatel)

Ujetá vzdálenost se zde udává od vstupu do firmy. Sloupeček pozice zobrazuje, v jaké pozici se ve firmě daný člověk nachází. Více informací v části Pozice. Status zobrazuje informace o tom, jestli je člověk aktivní nebo jestli má BAN.

Profil firmy

V profilu firmy najdete její profilový obrázek, základní info a popis firmy. Všechny tyto informace jsou viditelné veřejně.

Správa firmy

Ředitel firmy zde může nastavit všechny důležité věci ohledně firmy. Především to, zdali se firma zúčastní statistiky. Pokud se tato možnost vypne, firma se nebude objevovat v globální statistice Trucksbooku a zaměstnanci firmy tuto statistiku vůbec neuvidí.

Co se týče dalších nastavení, nachází se zde pravidla firmy, která budou k dispozici pouze zaměstnancům firmy na stránce Přehled

Poté je zde avatar, popis a webové stránky, které jsou veřekně k dispozici na stránce Profil firmy.

Seznam firem

Na této stránce se nachází jednoduchý přehled firem.

Mapa

Na mapě najdete všechny zaměstnance, kteří právě hrají, a můžete zde sledovat jejich pohyb. Stačí kliknout na některý z bodů na mapě a zobrazí se vám jméno daného hráče, jeho rychlost, odkud kam jede a co veze za náklad.

Mapa je zatím ve fázi raného testování a mohou se objevit chyby a časté změny.

Statistika

Statistika je rozdělena na firemní, hráčskou a uvnitř firmy. Počítána je vždy pro období jednoho měsíce, na začátku nového měsíce se tedy jede od nuly.

Ve statistice firemní proti sobě soupeří firmy, ve hráčské proti sobě soupeří jednotliví hráči a ve statistice uvnitř firmy soutěží mezi sebou zaměstnanci firmy. Pokud ředitel firmy vypne globální statistiku, budou mít zaměstnanci firmy v menu pouze tuto jedinou statistiku.

Fórum

Na fóru bude pro začátek pouze několik fór.

V propagaci firem můžete vytvořit téma, kde budete propagovat vlastní firmu a třeba tak zaujmete nováčky, kteří budou chtít zažádat o vstup do vaší firmy.

Fórum nazvané Problémy a chyby slouží pro hlášení chyb na Trucksbooku. Rádi je s vámi probereme a pokusíme se najít řešení nebo chybu rychle opravit.

Novinky a oznámení bude obsahovat novinky přímo od vývojářů, především ohledně vývoje Trucksbooku.

Dále jsme zde vytvořili obecnou diskuzi, kde můžete probírat cokoli mimo Trucksbook. Nakonec je zde fórum O ETS2 a ATS. Zde probírejte pouze věci týkající se těchto her.

Premium

Na stránce premium můžete zakoupit premium účet. Dozvíte se zde, jaké výhody přináší, a můžete ho zde objednat.

TB Wiki

TB Wiki je stránka s kompletním výčtem funkcí a informací o TB.

TB Client

TB Client je program od vývojářu Trucksbooku sloužící pro interakci s hrami Euro Truck Simulator 2 a American Truck Simulator. Jeho použití je vyžadováno pro používání Trucksbooku. Jeho hlavní funkcí je odesílání dat o zakázkách do databáze.

Funkce

  • Automatické hlídání odjetých zakázek a jejich odeslání na server
  • Odesílání dat o aktuálním stavu (poloha, rychlost) do mapy na webu
  • Neustálé hlídání pokusů o podvod
  • Offline režim, který uloží zásilku a odešle při příštím spuštění
  • Možnost spouštění singleplayeru i multiplayeru přímo z Clienta

Požadavky

  • Windows XP SP3 a novější
  • Microsoft .NET Framework 4.0
  • Stabilní připojení k internetu
  • Euro Truck Simulator 2 nebo American Truck Simulator

Instalace

Instalace probíhá pomocí instalátoru, který stáhnete na stránce Ke Stažení. Po stažení spusťte soubor setup.exe a postupujte podle pokynů instalátoru. Až po vás instalátor bude chtít cestu ke spouštěcím souborům her, je potřeba přidat minimálně jednu hru, jinak vás instalátor dál nepustí. Pokud máte obě hry, přidejte obě. Pokud zde nějakou hru nepřidáte, Client z ní nebude zapisovat!

Po instalaci stačí Clienta spustit a od té chvíle začne zapisovat zakázky.

Často kladené otázky

Umí Client zapisovat i z multiplayeru?

Ano, samozřejmě!

Kde vyberu herní profil?

TB Client si výběr profilu hlídá automaticky.

Je potřeba Java?

Ne, Java již není potřeba.

Koupil jsem si novou hru a Client z ní nezapisuje. Co s tím?

Odinstalujte Client a znovu spusťte instalaci. Při ní vás instalátor vyzve k zadání cest k oběma hrám.

Odjel jsem zakázku bez připojení k internetu. Přijdu o ni?

Ne, Client podporuje offline režim. Zakázky uloží a odešle je při příštím spuštění Clienta. Pozor, to platí pouze do následujícího dne do 23:59, poté zakázky smaže.

Odjel jsem první zakázku a Client mi nezapsal natankované palivo, je to chyba?

Ne, Client se při první zakázce po instalaci "kalibruje", tj. teprve si ukládá některá data z profilu, podle kterých později určuje některé věci, jako např. palivo.

Další zakázky už budou určitě zapsané správně.

Client mi jako první zakázku odeslal zakázku, kterou jsem už odjel, je to chyba?

Ne, Client se při první zakázce po instalaci "kalibruje". Pokud se při ní uloží autosave, tak v tu chvíli odešle zakázku z minule. Tato chyba je pouze u první zakázky po instalaci.

Hra se mi pouští v 32bitovém režimu místo 64bit

Nejedná se chybu TB, ale hry. Můžeš si sám vyzkoušet spustit hru přes ten soubor ve složce x64 a přesto se ti spustí 32bit verze. Aby se spouštěla 64bitová verze hry, musí se to nastavit přímo na Steamu nebo v zástupci hry. Nejjednodušší je to nastavit přímo na Steamu: Steam - Knihovna - kliknout pravým tlačítkem myši na hru - Vlastnosti - Nastavit možnosti spuštění - do rámečku napsat -64bit a potvrdit tlačítkem ok.

Je to rozbitý!

Vysypejte koš, zahoďte avast, hoďte to z vokna

Copyright © 2018 TrucksBook.eu